Głazy Krasnoludków

Legendy skałek w Górach Stołowych, interesują niejednego turystę. W Zaworach, znaleźć można Ciekawe Krasnale skałki, które są atrakcją północnej części Gór Stołowych.

W Zawory warto przyjechać na jeden dzień, weekend bądź na dłuższy urlop. Chociaż w tych okolicach nie ma aż tylu turystów, co na szlakach w Błędnych skałach bądź w Szczelińcu.
Legenda głosi, że na terenie Gorzeszowskich Skałek mieszkają krasnoludki i są one bardzo płochliwe, można je nie raz zobaczyć jak spacerują szlakami turystycznymi.
Gorzeszowskie Skałki mają wysokość nawet 1,5 km a szerokość sięgającą do 100-200 metrów. Teren ten jakiś czas temu został objęty ochroną, a w 1970 roku powstał rezerwat „Głazy Krasnoludków”.
Aby poznać całe okolice w jeden dzień, warto udać się na spacer żółtym szlakiem pod skałkami, chociaż jak ktoś ma ochotę to może i nawet na skałkę się wspiąć, chodź do łatwych rzeczy taka wspinaczka nie należy :-) Ale zobaczyć panoramę Gór Kamiennych i Gorzeszowa to naprawdę nie lada wyzwanie.
Oczywiście okolice bytowanie krasnoludków też są bardzo atrakcyjne, piaskowce: Czartowskie Skały w Różanej, czy Diabelska Maczuga to miejsca, które także warto zobaczyć.
A teraz gdzie szukać Gorzeszowskich skał, otóż znajdują się one w Sudetach w okolicach Zaworów w Górach stołowych. Dojechać do tego miejsca można z Wałbrzycha lub z Kamiennej Góry. Pamiętajcie wygodne buty, plecak z przysmakami i można odwiedzać krainę krasnoludków.