Moja Gruzja

Gruzja to piękna kraina położona na Kaukazie Południowym miedzy przesmykiem łączącym Europę z Azją. Góry otaczające Gruzję to właśnie klimat tych ziem, wycieczki w te rejony są teraz bardzo popularne. Jadąc z południa na północ lub na odwrót, można z ciepłego kraju wjechać w zimy zakątek państwa, pogoda jest tu nieprzewidywalna. Magiczne trasy w Gruzji, to zwiedzanie przede wszystkim Tbilisi. Stare Miasto, świątynia Metechi jest to jeden z najbardziej znaczących zabytków miasta, tbiliskie łaźnie siarkowe czy zamek Narikała, to miejsca, które warto a nawet trzeba odwiedzić będąc w Gruzji.

Gruzja to atrakcyjny zakątek świata, kiedy odwiedzałam to państwo sama jak palec nie czułam samotności, poczułam w tym mieście napływ sił. Naprawdę tydzień to i tak bardzo krótki okres by odwiedzić wszystkie zakamarki tego rejonu.
Nikt nie będzie się nudził w Gruzji :-)

Turyści spragnienie wypoczynku na plaży mogą wybrać wybrzeże Morza Czarnego w okolicach Batumi i Kobuleti albo magnetyczne bardzo dobrze znanego turystom kurortu Ureki. A dla miłośników architektury polecam zwiedzić przede wszystkim:

  • Świątynie chrześcijańskie mające nawet 1000 lat,
  • Miasta skalne, twierdze i muzea, które skrywają bezcenne kolekcje archeologicznej kultury tych ziem.
  • Również spróbowanie kaukaskiej kuchni, góralskiej gościnności i tutejszych festiwali, przekona was do stwierdzenia, że Gruzja to Magiczny Kraj!!

Trekking, piesze wycieczki i rowerowe szlaki to cały nasz Kaukaz, trudno go pokonać w całości, ale niektóre szlaki są bardzo interesujące.

Już chyba nie muszę nikogo przekonywać, że wolny czas, urlop, bądź wakacje trzeba spędzić w Gruzji?! :-)