Witaminy i Uroda

Cześć jak już wiecie jestem Karolina i będę prowadziła tego bloga.
Wiecie, że interesuję się nie tylko podróżami, ale i urodą i budownictwem, chociaż jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Opowiem Wam o witaminkach, które są naprawdę potrzebne nie tylko kobietą, ale i mężczyzną też. Witaminy mają bardzo doby wpływ na urodą, a jak wszyscy wiedzą o urodę trzeba dbać :-) Dlatego warto znać chodźby niektóre nawyki żywieniowe i się ich trzymać.
Oto kilka witam, które warto znać:
Zaczniemy może od witaminy A:

  • Witamina A to witamina zapobiegająca łuszczeniu, pękaniu skóry oraz zapobiega łamliwości paznokci. Produkty, które posiadają dużo witaminy A to: jajka, masło, morele, śliwki, szparaga i ryby.
  • Witamina, B1, to dla urody bardzo ważna witamina, jej brak to przede wszystkim nawracające zmiany trądzikowe i łojotokowe. Mięso wołowe, wieprzowe, groch i orzechy na pewno dostarczą Ci tej witaminy.
  • Witamina B5 ta witamina odpowiedzialna jest w dużej mierze za wypadania włosów, warto raz w miesiącu zjeść sałatkę z brokuł, z kapusty i marchwi by zapobiec niedoboru tej witaminy.
  • Witamina C, wieczna młodość jest możliwa dzięki tej witaminie, cytrusy, truskawki, czyli wszystko, co dobre zatrzymuje u Ciebie młodość.
  • Witamina PP nie jest tak bardzo znana jak reszta witamin, wpływa ona przede wszystkim na lepsze odżywianie organizmu. A jej brak powoduje przebarwienia na skórze, by tego uniknąć warto częściej jadać szpinak, jabłka, ziemniaki i ryby.

Dieta też wpływa na urodę, ale nie musimy się głodzić by wyglądać lepiej wystarczy ze swojej diety wyrzucić słodycze, tłuste potrawy, chipsy i jeść dużo więcej owoców i warzyw. Ale pamiętajcie, Zdrowie jest Najważniejsze.